Beneficjenci 3.edycji – „Biegam z czystą przyjemnością” – 2023

Beneficjentami 3. edycji naszej akcji zostali młodzi i zdolni sportowcy, którzy zostali wyłonieni przez Fundację Moniki Pyrek. Środki z pakietów startowych i dobrowolnych darowizn 3. edycji #biegamzczystąprzyjemnością w całości zasiliły Fundusz „Skok w marzenia” i realnie wpływają na rozwój zawodników. Wśród stypendystów i jednocześnie beneficjentów są:

1. Anastazja Kuś – lekkoatletyka, 400 m 
2. Emilia Kusy – lekkoatletyka, skok o tyczce 
3. Łukasz Kuczyński – short track 
4. Maria Łukaszewicz – skoki do wody 
5. Jan Samborski – squash 
6. Julia Sereda – taekwondo 
7. Nikola Seremak – kolarstwo 
8. Maja Słodzińska – lekkoatletyka, skok wzwyż 
9. Katarzyna Szperkiewicz – kajakarstwo 
10. Hubert  Trościanka – lekkoatletyka, wielobój

Beneficjenci 2.edycji „Biegam z czystą przyjemnością ” – 2022

Beneficjentem 2. edycji akcji została Fundacja „Graj z Głową” zajmująca się zdrowiem psychicznym sportowców i walką z depresją w sporcie. Polska Agencja Antydopingowa zdecydowała się na taki właśnie cel charytatywny, dostrzegając potrzebę informowania nie tylko o czystym i uczciwym sporcie, ale także promocji dbania o zdrowie psychiczne. Fundację do życia powołały byłe i obecne wybitne szczypiornistki: Kinga Achruk, Ewa Urtnowska, Małgorzata Stasiak, Marta Mazurkiewicz oraz Agnieszka Białek, która po zakończeniu kariery została psychologiem.

Beneficjenci 1.edycji „Biegam z czystą przyjemnością ” – 2021

„Badminton to dyscyplina, którą pokochałam od pierwszego wejścia na kort. Moim celem jest powrót do zawodów już w czerwcu 2021 roku i zagranie w Mistrzostwach Polski.” 

Aleksandra Goszczyńska. 22 lata. Reprezentantka Kadry Narodowej Elity w badmintonie. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów z 2017 roku w grze podwójnej. Wicemistrzyni Polski Elity w grze podwójnej. Wicemistrzyni Polski młodzieżowców w grze podwójnej. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Elity. Medalistka wielu imprez rangi międzynarodowej. Reprezentantka SKB Litpol – Malow Suwałki.

Podczas ostatnich Mistrzostw Polski Młodzieżowców w 2020 roku uległa kontuzji – zerwała więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Ola przeszła już operację rekonstrukcji więzadła i jest w trakcie rehabilitacji, która musi być intensywna i długotrwała.

A zatem buty na nogi i ruszamy na trasy dla Oli – z czystą przyjemnością!

Aleksandra Goszczyńska

„Jestem typem walczaka. Zawsze wierzę, że wszystko się ułoży i będę miała szansę powrotu na ulubioną zieloną murawę. Mam też swój cel: chcę w przyszłości wystąpić z białym orłem na piersi.”

Julia Tomaszewska. 13 lat. W 2019 roku, z klubem MUKS Praga Warszawa wygrała Mazowiecką Ekstraligę Młodziczek i awansowała z drużyną do finałów Mistrzostw Polski. Pięknie zapowiadająca się kariera została wystawiona na próbę już późną wiosną 2020 roku. Wtedy Julka naderwała więzadła poboczne w lewym kolanie. Kiedy wszystko wróciło do normy, latem przyszła kolejna kontuzja – dużo poważniejsza. Ponownie w tym samym kolonie zerwane zostały więzadła krzyżowe.

W lutym 2021 roku przeszła operację. Teraz młodą zawodniczkę czeka długa rekonwalescencja. Julce potrzebna jest profesjonalna sportowa rehabilitacja, po to by spełnić marzenia o graniu w futbol na najwyższym poziomie.

A my możemy i w tym pomożemy!

Julia Tomaszewska

„Piłka nożna to coś więcej niż sport. To sposób na życie. To droga do realizacji swoich celów. Kontuzja zatrzymała mnie tylko na chwilę. Wierzę w szczęśliwe zakończenie i kolejne sukcesy.”

Katarzyna Jeryng. 17 lat. Wychowanka GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała. Od 2017 roku zawodniczka KU AZS Uniwersytet Warszawski. Brązowa (2018) i srebrna (2020) medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w piłce nożnej.

Kasia od 2 lat boryka się z nawracającą chondromalacją rzepki. Wynika to z wady anatomicznej prawego kolana, która mimo leczenia i rehabilitacji pogłębiła się. Chrząstka stawowa rzepki uległa rozwarstwieniu, a ciało Hoffy weszło w stan zapalny. W lutym 2021 roku Kasia przeszła operację. Teraz, podobnie jak na boisku, chce całe swoje umiejętności i motywację przenieść na rehabilitację i powrót do sportu.

I my w tym pomożemy! Drużyna „Biegam z czystą przyjemnością” stawia się do akcji!

Kasia Jeryng

„Pandemia. Kontuzja. Niepełnosprawność. Nie poddaję się tym ograniczeniom i z nadzieją patrzę przed siebie. Igrzyska to impreza, o której marzy każdy sportowiec. Kwalifikację wywalczyłem. Ale nie mogę zwolnić tempa, bo rywale nie śpią.”

Michał Kotkowski. 22 lata. Reprezentant Polski w para- lekkoatletyce. Zawodnik SSR „Start” w Poznaniu. Medalowa nadzieja paraolimpijska na Tokio. Dwukrotny mistrz Europy z 2018 roku na dystansach 200 i 400 metrów (kategoria T37). Na Mistrzostwach Świata w Dubaju w 2019 roku w biegu na 400m zajął 4 miejsce i zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie.

Niestety, w 2020 roku doznał kontuzji. Skręcenie stawu skokowego w porażonej kończynie uniemożliwiło dokończenie sezonu. Rozpoczął leczenie i rehabilitację. Po dłuższej przerwie wznowił treningi. Jednak musi być cały czas pod opieką medyczną. Rokowania na start w Japonii są dobre pod warunkiem utrzymania systematycznej opieki.

A zanim Tokio – my biegniemy dla Michała z czystą przyjemnością!

Michał Kotkowski

„Podnoszenie ciężarów to sport, w którym się zakochałem i chcę go uprawiać, dopóki jest to możliwe. Na swoje sukcesy ciężko pracuję. Mam wielkie ambicje i charakter do tego sportu. Mam marzenia, by ponownie stanąć na podium.”

Radosław Poniatowski. 21 lat. Członek kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów. Zawodnik KS Wisła Puławy. Złoty medalista MP do lat 17 oraz do lat 20, brązowy medalista MP do lat 15 oraz do lat 20. rekordzista Polski w podrzucie do lat 17, brązowy medalista w rwaniu MP seniorów 2019 i 2020 roku. Na Mistrzostwach Europy w 2017 roku w Kosowie zajął 5 miejsce.

29 listopada 2020 roku podczas Mistrzostw Polski Seniorów, Seniorek i Młodzieżowców doznał koszmarnej kontuzji. W drugiej próbie rwania łokieć Radka nie wytrzymał, został zwichnięty co przyczyniło się do zerwania więzadeł i mięśni. 15 grudnia 2020 roku przeszedł skomplikowaną operację. Teraz trwa walka o powrót do rywalizacji.

Aby to było możliwe, konieczne jest dokończenie wielomiesięcznej rehabilitacji, w której my chcemy pomóc i pomożemy!

Radosław Poniatowski

Narciarstwo alpejskie buduje charakter. Nie tylko na zawodach, ale i w życiu. Do sportu wracam powoli. Wciąż nie mogę startować, ale nie zamierzam się poddawać. Chcę wrócić i wrócę lepsza, silniejsza.”

Zuzanna Czapska. 22 lata. Reprezentantka kadry Polski w narciarstwie alpejskim. Złota medalistka MP w slalomie i slalomie równoległym z 2020 roku. Srebrna i brązowa medalistka w Pucharze Dalekiego Wschodu FEC w 2019 roku. Zdobywczyni srebrnego i brązowego medalu MP w slalomie gigancie w 2018 i 2019 roku. Wielokrotna mistrzyni Polski Juniorów.

Kariera Zuzy została przerwana w lipcu 2020 roku. Do kontuzji doszło podczas treningu w Austrii. Na trasie giganta straciła równowagę, wypadła z trasy i w konsekwencji zerwała więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Przeszła operację. W styczniu tego roku miała pierwszy kontakt z nartami. Zuzanna nadal współpracuje z fizjoterapeutami, aby wzmocnić prawą nogę, która jest wciąż za słaba na rywalizację.  

Zuzanna Czapska

Niepełnosprawność jest w głowie. A ja nie czuję się niepełnosprawna. Czuję się pełnoprawnym sportowcem, który może rywalizować i marzyć o największych triumfach. Liczę, że 2022 rok będzie najlepszym w mojej karierze.”

Zuzanna Karpiel. 20 lat. Trenuje narciarstwo alpejskie osób niepełnosprawnych. Reprezentantka PZSN Start. Od urodzenia radzi sobie bez lewej ręki i niesprawną prawą. W Mistrzostwach Czech w 2019 roku zajęła pierwsze miejsce w slalomie gigancie, w 2020 roku była trzecia w Pucharze Europy w Jasnej. Obecnie stara się o kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022.

W 2020 roku doznała kontuzji kolana. Uszkodzona łąkotka przyśrodkowa została uszkodzona i konieczne było wycięcie jej fragmentu. Operacja wykluczyła Zuzę ze startów w całym sezonie. Aktualnie wraca powoli do sportu i na nowo zaczyna marzyć o Igrzyskach.

Zuzanna Karpiel